Türkiye'de CP

Türkiye'de 30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren CP, "En İyi Marka", "Tüketici Kalite Ödülü" ve "2011 Avrupa Birliği Kalite" ödüllerine sahip olup 2016 yılında “Beğenilen Lezzet” seçilmiştir.

Türkiye’yi tarımsal sanayi alanında etüt eden CP Grup, uzmanlık alanı olan yem teknolojisi konusunda ülkemize katkı sağlayacağını düşünerek 1986 yılında İnegöl’de kurduğu ilk yem fabrikası ile “CP Standart Gıda San. Ve Tic. A.Ş “ olarak Türkiye’ de faaliyetlerine başlamış ve CP Foods Public Limited Company iştirakı (http://www.cpfworldwide.com/en) olarak hizmetlerine devam etmektedir.

Dünyanın birçok ülkesinde; etlik ve yumurtalık civciv, kanatlı ve büyükbaş hayvan yemi, piliç eti ve ileri işlenmiş et ürünleri konusunda büyük ölçekli yatırımlarıyla uluslararası bir kuruluş olan CP Grup, 100 milyon doları aşan yatırımlarıyla Türkiye’de 33 yıldır istikrarlı bir büyüme ile faaliyetlerini sürdürmektedir. CP, uluslararası teknolojisi ve kalitesiyle gerek yem sektörünün, gerekse piliç eti sektörünün gelişmesinde önemli rol oynamakta ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Operasyonlarımız Hakkında

CP, veteriner ve ziraat mühendislerinden oluşan tecrübeli ve uzman teknik kadrosuyla Türkiye’nin farklı yerlerinde hizmet veren 6 adet yem fabrikasında uluslararası kalite standartlarında ürettiği kanatlı ve büyükbaş hayvan yemleriyle yıllardır üreticilere en iyi hizmeti sunmaktadır. Yıllık 1.200.000 tonun üzerinde üretim yapan CP Yem, yem sektörünün lider firmalarındandır.

1991 yılında başlamış olduğu piliç eti entegrasyon projesinde de aynı başarıyı gösteren CP, soğuk zincir içerisinde ülke genelinde tüketim noktalarına dağıtmaktadır.

CP, ileri işlenmiş piliç eti fabrikasını da 2010 yılında faaliyete geçirmiş, Avrupa standartlarında ve en son teknolojiyi içeren üretim hatlarında ayda 1000 ton nugget, şinitzel, cordon bleu, köfte çeşitleri, sosis, salam, sucuk gibi piliç şarküteri ürünleri üretimini gerçekleştirmektedir.

Bugün, Türkiye’de 1200 çalışanıyla hizmet veren CP, eğitimli ve geniş satış kadrosuyla, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Antalya, Trakya ana satış depoları ve yurt çapında 100’e yakın bayi ile günlük kesilmiş, taze piliç eti ürünlerini soğuk zincir içerisinde tüm Türkiye’ye dağıtmaktadır. Bununla birlikte, CP ürünleri Metro, Migros, Özdilek, A101, Şok, BİM gibi ulusal zincir mağazalar ve 30’u aşkın CP marketler aracığıyla tüketiciye en hijyenik ve en taze koşullarda sunulmaktadır.

Bugün, CP Grup, Türkiye’de kazandığını yine Türkiye’de yatırım yaparak değerlendiren, yeni istihdam olanakları yaratan, piliç ve yem sektörünün en güçlü ve köklü kuruluşudur.

CP, ISO’nun 2017 yılı faaliyetlerine göre yayınladığı Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu gelen sıralamasında, 81’inci firma olma başarısını göstermiştir.

CP Piliç, 2010 ve 2011 yılında, "En İyi Marka", "Tüketici Kalite Ödülü" ve "2011 Avrupa Birliği Kalite" ödüllerine ek olarak 2016 yılında “Beğenilen Lezzet” seçilerek başarılarına yenilerini katmıştır.

CPF Worldwide Sitesine Git >>

İnegöl Yem Fabrikası

CP Türkiye'nin ilk yem fabrikası İnegöl'de açıldı.

1986

Turgutlu Yem Fabrikası

İlkinden 3 sene sonra Manisa Turgutlu'da ikinci yem fabrikamız açıldı.

1989

Ankara Yem Fabrikası

CP Türkiye, yem sektöründe emin adımlarla ilerleyerek Ankara'daki ilk yem fabrikasını açtı.

1991

Hendek Yem Fabrikası

Ankara ile aynı sene Sakarya Hendek'te de bir yem fabrikası açıldı.

1991

İnegöl Kesimhane

CP Türkiye olarak Bursa İnegöl'de ilk kesimhanemizi açarak gıda sektörüne girmiş olduk.

1991

Hayrabolu Yem Fabrikası

Ertesi sene yem fabrikalarımıza bir tane daha eklendi.

1992

Perakende Alanına Giriş

CP Türkiye, gıda perakendeciliğine 1992 yılında İnegöl’de açmış olduğu ilk “CP Market” ile adım attı.

1992

Osmaneli Kesimhane

İkinci kesimhanemiz Bilecik Osmaneli'de açıldı.

1998

Turgutlu Kesimhane

Ertesi sene ise Manisa Turgutlu kesimhanemiz faaliyete girdi.

1999

Tarsus Yem Fabrikası

Mersin Tarsus'ta yem fabrikamız açıldı.

2004

İlk CP ŞEF Market

“Kolaylık marketi” modelindeki ilk CP ŞEF marketimiz açıldı.

2014
Top