Pratik Ürünler ve Şarküteri

İnovatif Ürünler

Tüketici Alışkanlıkları

Tüketicilerimizin beslenme alışkanlıklarını analiz ederek onlara daima yeni, lezzetli ve pratik ürünler sunmayı hedefleriz.
CP Yem; Türkiye’de 6 adet yem fabrikası ve yem fabrikalarına bağlı olarak oluşturulan stratejik 6 bölgede, (Hayrabolu, Hendek, İnegöl, Turgutlu, Ankara, Tarsus) hizmet vermektedir. Satış ekibinin yanısıra konusunda uzman teknik destek ekibi ile her bölgede satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmektedir. Bu tecrübeli kadro yıllardır geleneksel hayvancılığın yanısıra ülkemizde hızla artan ithal ırk uygulaması ile değişen koşullar ve ekonomik beklentilere göre organize olmakta, hayvan bakımı ve beslenmesi, iş yönetimi, hayvan sağlığı , çiftlik bazlı doğru analiz ve verimli besi yöntemleri konularında seminerler vererek müşterilerine teknik destek sağlamaktadır.

Fikir Üretme

CP, tam entegrasyonu sağlamış bir firma olarak, gelişmiş ülkelerdeki üretim standartlarına uygun koşullarda üretim yapmakta ve piliçlerin yetiştirilmesi, yemlerinin üretilmesi ve tüketiciye ulaştırılmasına kadarki tüm süreçleri titizlikle yönetmektedir.
CP işletmelerinde kullanılan damızlık civcivler, Türkiye’de entegrasyon olarak sadece CP bünyesinde bulunan büyük ebeveyn(grand parent)’lerden elde edilir. Damızlık civcivlerin yanı sıra CP Türkiye, 2004 yılından bu yana yumurta yönlü civciv üretim ve satış faaliyetleri de gerçekleştirmektedir

Planlama

CP Türkiye, entegre piliç eti üretiminin yanı sıra pratik ürünler, şarküteri üretimi ve sofralık yumurta üretimi de yapmaktadır.
Etlik piliç civcivleri, sözleşmeli üreticilere ait etlik piliç yetiştirme çiftliklerinde, 40 - 42 gün süresince, CP tarafından hazırlanan, yem kanuna uygun yemlerle beslenir. Bu süre içinde, CP’ye ait veteriner hekimleri, çiftliklere yaptıkları periyodik ziyaretlerle, hayvanların; sağlık, hijyen ve yaşam şartlarını denetler. 42 gün sonra 2.5 kg'a ulaşan piliçler kesimhanelere sevkedilir.

Etlik piliçlerde ilaç ve antibiyotik kalıntısı, bulaşıcı (salmonella ve avian influenza /kuş gribi) hastalık olmadığı kesimhaneye gelmeden max. 72 saat önce yapılan kontroller sonrası raporlanır. Bu raporlar kesimhane resmi veteriner hekimi ve Tarım Müdürlüklerinde görevli devlet veteriner hekimi tarafından da kontrol edilir ve piliçler hayvan refahı kurallarına uygun olarak kesime sevk edilir.

Üretim

CP Türkiye 1992 yılından beri Türkiye’de perakende alanında da faaliyet göstermektedir.
CP Market’ler Türkiye coğrafyasında 40’dan fazla ilde tüketiciye iyi hizmet ve güvenilir ürünler sunmaya devam etmektedir.

CP Şef Express, hem lezzetli hem de hızlı yemek yemek isteyen herkes için yeni bir alternatif olarak hayatımıza girmiştir.
Top